Duyurular

2017 yılı YAD Uygulama Ödül Yarışması

2017 Yılı YAD Uygulama Ödülü Yarışması'nda

  • Borusan Teknoloji Geliştirme ve ArGE A.Ş. ve Borçelik Çelik San. Tic. A.Ş. "Son İşlem Hatlarında Esnek Terminli Çzelgeleme Uygulaması" projesi ile Birincilik Ödülüne,
  • Asaş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş, "Konfeksiyon Bölümü Yalın Üretim Uygulamaları ile Maliyet Azaltma ve Ergonomik İyileştirme" projesi ile İkincilik Ödülüne layık görülmüştür.
Yöneylem Araştırması Derneği tüm ekiplerimizi tebrik eder.

Detayı Görüntüle...
37.YAEM Onur Ödülü

37. YAEM Ulusal Kongresi'nde, Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği topluluğuna yaptıkları katkılardan dolayı Sayın Doç. Dr. Mustafa Akgül, Sayın Prof. Ömer Benli, Sayın Prof. Dr. İlhan Or'a YAD Onur Ödülü verilmiştir.

Detayı Görüntüle...
37. YA/EM

2017 yılı 37. YA/EM Ulusal Kongresi Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tarafından İstanbul'da düzenlenmiştir. Kongre ile ilgili detayli bilgiye http://yaem2017.yıldız.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Detayı Görüntüle...
2017 Doktora Öğrencileri Kolokyumu

2017 yılı Doktora Öğrencileri Kolokyumu 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından İstanbul'da düzenlenmiştir. 

Detayı Görüntüle...
YAD Olağan Genel Kurulu

Değerli üyelerimiz, YAD Olağan Genel Kurulu 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 17:30'da  ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapılmıştır. Yoklama ve genel kurul divanının oluşturulmasından sonra denetleme kurulunun raporu tartışılmış, yönetim kurulu ibra edilerek bütçe onaylanmıştır. Gündem konuları görüşüldükten sonra yeni yönetim ve denetleme kurulları için oylama geçilmiştir. M. Selim Aktürk, Bahar Yetiş, Seçil Savaşaneril Tüfekçi, Cem İyigün ve Gürkan Öztürk yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir.

Detayı Görüntüle...
38. YA/EM

38. YA/EM Ulusal Kongresi Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından 26-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenmiştir. Kongrenin ana teması, “Dijital Dönüşüm/Endüstri 4.0” olarak belirlenmiştir. Kongre ile ilgili bilgilere http://yaem2018.org/ adresinden ulaşılabilir.

Detayı Görüntüle...
39.YAEM

39. YAEM Ulusal Kongresi Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından Haziran 2019'da Ankara'da düzenlenecektir. Kongre ile ilgili bilgilere http://yaem2019.org/ adresinden ulaşılabilir.

Detayı Görüntüle...
YAD Uygulama Yarışması

Yöneylem Araştırması Derneği (YAD) her yıl YAD Uygulama Ödülü vermektedir. 2019 yılında düzenlenen 39. Ulusal Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Kongresi sırasında Uygulama Ödülü verilecektir.
Başvuru koşullarını ve detaylarını görüntülemek için tıklayınız.

Detayı Görüntüle...
2020 Doktora Öğrencileri Kolokyumu

Doktora öğrencileri kolokyumu Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından Ekim 2020 tarihinde düzenlenecektir.

Detayı Görüntüle...
40. YA/EM 2020

40. Yöneylem Araştırması Endüstri Mühendisliği (YAEM 2020) Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından 15-17 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir. Kongrenin ana teması "Veri Çağı'nda YA/EM" olarak belirlenmiştir.

Detayı Görüntüle...
YAD Olağan Genel Kurulu

Sayın Üyemiz,

Yöneylem Araştırması Derneğinin olağan genel kurulu 18 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 17.30’da ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde aşağıdaki gündemle toplanacaktır. Bu tarihte çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul 25 Aralık 2019 Çarşamba günü aynı yer ve saat 17:30’da çoğunluk aranmaksızın toplanacaktır.

Dernek yönetim kurulu adına hepinizi genel kurula katılmaya davet ediyorum. Derneğin faaliyetleri hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi genel kurula taşımanız derneğimiz ve mesleğimiz açısından önemli olacaktır.

Genel kurulda görüşmek dileği ile işlerinizde başarı ve esenlikler diler, saygılar sunarım.

Prof. Dr. M. SelimAktürk YAD Başkanı

Gündem
1. Yoklama
2. Genel Kurul divanının oluşturulması
3. Faaliyet raporunun tartışılması
4. Denetleme kurulu raporunun tartışılması
5. Yönetim kurulunun ibrası
6. Bütçenin onaylanması
7. Dernek üye veri tabanı
8. Online aidat tahsilatı
9. YAD uluslararası etkinlikler
10. Yeni yönetim kurulunun seçilmesi

Detayı Görüntüle...
Doktora Kolokyumu

2021 yılı doktora kolokyumu Galatasaray Üniversitesi ev sahipliğinde 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde yapılmıştır. Kolokyum programına ve kolokyumla ilgili detaylı bilgilere https://yaemkol2021.gsu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Detayı Görüntüle...
40. YA/EM 2021 Kongresi

40. Yöneylem Araştırması - Endüstri Mühendisliği Kongresi 4-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenmiştir.

Kongre ile ilgili bilgilere www.yaem2021.org sayfasından erişebilirsiniz.

Detayı Görüntüle...
YAD Olağan Genel Kurulu

Sayın Üyemiz,

Yöneylem Araştırması Derneğinin olağan genel kurulu 27 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 17.30’da ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde aşağıdaki gündemle toplanacaktır. Bu tarihte çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul 14 Ocak 2022 Cuma günü aynı yerde saat 17:30’da çoğunluk aranmaksızın toplanacaktır.

Dernek yönetim kurulu adına hepinizi genel kurula katılmaya davet ediyorum. Derneğin faaliyetleri hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi genel kurula taşımanız derneğimiz ve mesleğimiz açısından önemli olacaktır. Genel kurulda görüşmek dileği ile işlerinizde başarı ve esenlikler diler, saygılar sunarım.

Prof. Dr. M. SelimAktürk
YAD Başkanı

Gündem

  1. Yoklama
  2. Genel Kurul divanının oluşturulması
  3. Faaliyet raporunun tartışılması
  4. Denetleme kurulu raporunun tartışılması
  5. Yönetim kurulunun ibrası
  6. Bütçenin onaylanması
  7. Yeni yönetim kurulunun seçilmesi
  8. Öneriler

Detayı Görüntüle...
41. YA/EM 2022 Kongresi

YA/EM 2022, 41. YA/EM Ulusal Kongremiz Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından “Değişen Dünyada YA/EM” ana teması ile 26-27 Ekim 2022 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Detayı Görüntüle...