Announcements

2017 yılı YAD Uygulama Ödül Yarışması

2017 Yılı YAD Uygulama Ödülü Yarışması'nda

  • Borusan Teknoloji Geliştirme ve ArGE A.Ş. ve Borçelik Çelik San. Tic. A.Ş. "Son İşlem Hatlarında Esnek Terminli Çzelgeleme Uygulaması" projesi ile Birincilik Ödülüne,
  • Asaş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş, "Konfeksiyon Bölümü Yalın Üretim Uygulamaları ile Maliyet Azaltma ve Ergonomik İyileştirme" projesi ile İkincilik Ödülüne layık görülmüştür.
Yöneylem Araştırması Derneği tüm ekiplerimizi tebrik eder.

View Details...
37.YAEM Onur Ödülü

37. YAEM Ulusal Kongresi'nde, Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği topluluğuna yaptıkları katkılardan dolayı Sayın Doç. Dr. Mustafa Akgül, Sayın Prof. Ömer Benli, Sayın Prof. Dr. İlhan Or'a YAD Onur Ödülü verilmiştir.

View Details...
2017 Doktora Öğrencileri Kolokyumu

2017 yılı Doktora Öğrencileri Kolokyumu 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından İstanbul'da düzenlenmiştir. 

View Details...
YAD Olağan Genel Kurulu

Değerli üyelerimiz, YAD Olağan Genel Kurulu 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 17:30'da  ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapılmıştır. Yoklama ve genel kurul divanının oluşturulmasından sonra denetleme kurulunun raporu tartışılmış, yönetim kurulu ibra edilerek bütçe onaylanmıştır. Gündem konuları görüşüldükten sonra yeni yönetim ve denetleme kurulları için oylama geçilmiştir. M. Selim Aktürk, Bahar Yetiş, Seçil Savaşaneril Tüfekçi, Cem İyigün ve Gürkan Öztürk yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir.

View Details...
39.YAEM

39. YAEM National Congress will be held in Ankara in June 2019 by Başkent University Industrial Engineering Department. Information about the congress can be found at http://yaem2019.org/.

View Details...
YAD Application Competition

Operational Research Association (YAD) gives YAD Application Award every year. Application Award will be given during the 39th National Operations Research and Industrial Engineering Congress held in 2019.
Click here to view application requirements and details

View Details...
40. YA/EM 2020

40. Operations Research and Industrial Engineering congress(YAEM 2020) will be organized by Boğaziçi University Industrial Engineering.

View Details...
Doctoral Colloquium

The 2021 doctoral colloquium will be hosted by Galatasaray University on 4-5 November 2021.

View Details...