Değerli YAD üyelerimiz,

Yöneylem Araştırması / Endüstri Mühendisliği Doktora Kolokyumu 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirilecektir. Kolokyuma ilişkin ayrıntılı bilgilere https://yaemkol2019.ogu.edu.tr/ sayfasından ulaşabilirsiniz. Kolokyuma ev sahipligi yapacak olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümüne, ve Bölüm ve Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Nimetullah Burnak`a tüm üyelerimiz adına teşekkür ederim. Kollokyum kapsamında mezuniyet aşamasındaki 14 doktora ögrencisi sunum yapacaktır. Yeni öğretim üyesi arayış sürecinde bulunan bölümlerimizin kolokyuma aktif olarak katılacaklarını düşünüyorum.

39. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongremiz, YA/EM 2019, 12-14 Haziran 2019 tarihlerinde Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından Başkent Üniversitesi Bağlıca Yerleşkesinde düzenlenecektir. "SAĞLIK SİSTEMLERİNDE YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI VE ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ" ana temalı 39. YA/EM kongremiz ile ilgili bilgilere kongre web sitesinden (www.yaem2019.org) ulaşabilirsiniz. Kongre Başkanı Prof. Dr. Berna Dengiz, ve Başkent Endüstri Mühendisliği Bölümüne tum üyelerimiz adına teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Selim Aktürk,
YAD Başkanı

Duyurular Görüntülemek için tıklayınız

40. YA/EM 2020

40. Yöneylem Araştırması Endüstri Mühendisliği (YAEM 2020) Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından 15-17 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir. Kongrenin ana teması "Veri Çağı'nda YA/EM" olarak belirlenmiştir.

2020 Doktora Öğrencileri Kolokyumu

Doktora öğrencileri kolokyumu Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından Ekim 2020 tarihinde düzenlenecektir.

YAD Application Competition

Yöneylem Araştırması Derneği (YAD) her yıl YAD Uygulama Ödülü vermektedir. 2019 yılında düzenlenen 39. Ulusal Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Kongresi sırasında Uygulama Ödülü verilecektir.
Başvuru koşullarını ve detaylarını görüntülemek için tıklayınız.

38. YA/EM

38. YA/EM Ulusal Kongresi Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından 26-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenmiştir. Kongrenin ana teması, “Dijital Dönüşüm/Endüstri 4.0” olarak belirlenmiştir. Kongre ile ilgili bilgilere http://yaem2018.org/ adresinden ulaşılabilir.

YAD Olağan Genel Kurulu

Değerli üyelerimiz, YAD Olağan Genel Kurulu 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 17:30'da  ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapılmıştır. Yoklama ve genel kurul divanının oluşturulmasından sonra denetleme kurulunun raporu tartışılmış, yönetim kurulu ibra edilerek bütçe onaylanmıştır. Gündem konuları görüşüldükten sonra yeni yönetim ve denetleme kurulları için oylama geçilmiştir. M. Selim Aktürk, Bahar Yetiş, Seçil Savaşaneril Tüfekçi, Cem İyigün ve Gürkan Öztürk yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir.

2017 Doktora Öğrencileri Kolokyumu

2017 yılı Doktora Öğrencileri Kolokyumu 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından İstanbul'da düzenlenmiştir. 

37. YA/EM

2017 yılı 37. YA/EM Ulusal Kongresi Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tarafından İstanbul'da düzenlenmiştir. Kongre ile ilgili detayli bilgiye http://yaem2017.yıldız.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

37.YAEM Onur Ödülü

37. YAEM Ulusal Kongresi'nde, Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği topluluğuna yaptıkları katkılardan dolayı Sayın Doç. Dr. Mustafa Akgül, Sayın Prof. Ömer Benli, Sayın Prof. Dr. İlhan Or'a YAD Onur Ödülü verilmiştir.

2017 yılı YAD Uygulama Ödül Yarışması

2017 Yılı YAD Uygulama Ödülü Yarışması'nda

  • Borusan Teknoloji Geliştirme ve ArGE A.Ş. ve Borçelik Çelik San. Tic. A.Ş. "Son İşlem Hatlarında Esnek Terminli Çzelgeleme Uygulaması" projesi ile Birincilik Ödülüne,
  • Asaş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş, "Konfeksiyon Bölümü Yalın Üretim Uygulamaları ile Maliyet Azaltma ve Ergonomik İyileştirme" projesi ile İkincilik Ödülüne layık görülmüştür.
Yöneylem Araştırması Derneği tüm ekiplerimizi tebrik eder.

Show all